מאמר – האם “טנטרה למתחילים” זה אכן תרגול מתחילים?

 

מה זה טנטרה למתחילים וטנטרה למתקדמים?

יש איזו שהיא תפיסה שטנטרה למתקדמים זה בעירום ושכולם עושים סקס עם כולם.
וטנטרה למתחילים זה להחזיק ידיים ולהסתכל בעיניים.
אבל רגע רגע רגע… נעמה הנגבי היא הכותבת פה. וחלקכם כבר מכירים אותי.

אנחנו כבר יודעים שטנטרה זו דרך רוחנית ושמיניות היא רק חלק אחד מתוך כל העולם המופלא של הטנטרה. והאמת היא שטנטרה למתחילים היא דרך בפני עצמה, שאפשר לתרגל שנים רבות. אני עדיין עובדת איתה המון. ובשביל להסביר, הנה סיפור קטן.

בחודש אוגוסט הייתי בהודו אצל המורה הטנטרי שלי, גורוג’י ראג’קומאר. עברתי אצלו חניכה סודית. זה היה לימוד אחד-על-אחד, רק אשתו תירגמה בינינו כי הוא לא מדבר אנגלית ואני לא מדברת הינדי. ושם הייתה לי הזדמנות פז לשאול אותו המון שאלות…

באחת השיחות שלנו הדגיש גורוג’י את חשיבות העבודה על הצ’אקרות. הוא אמר שהשלב הראשון בתרגול הטנטרה הוא לטהר ולאזן את מערכת הצ’אקרות שלנו. שבלי עבודה כזו לא נוכל להעמיק בדרך הטנטרה ולא נוכל לחוות את החוויות הטרנספרסונליות והפנטסטיות שהטנטרה מציעה לנו.

אצלנו במערב עבודה עם הצ’אקרות נחשבת למתחילים. והיום כמעט כולם יודעים משהו על הצ’אקרות ואולי גם עבדו איתן. חמש שנים גרתי בתאילנד, עוד שנה לקח לי לסיים את תכנית הלימודים של אוניברסיטת היוגה המדהימה שיש שם, ועבדתי באופן שיטתי ומעמיק על הצ’אקרות. זו טנטרה למתחילים – העבודה על טיהור ואיזון הצ’אקרות היא העבודה של המתחילים. אבל זה לא עניין של מה בכך! והאמת היא שלא מדויק לקרוא לעבודה הזו “טנטרה למתחילים”. כי גם בתור מתקדמים אנחנו עדיין עושים את העבודה הזו, שהיא גם עבודת תחזוקה.

תרגולי הטנטרה המתקדמים, שבהם אנחנו עובדים עם הרבה מאוד אנרגייה שעוברת דרך גופנו ובהם אנחנו יכולים להשפיע על הבריאה עם האנרגייה, דורשים מאתנו גוף אנרגטי, נקי ומוכן. אם הוא לא יהיה מוכן, לא נוכל ליהנות מפירות התרגול המתקדם. לא נחווה את הפוטנציאל העצום הגלום בו. הגלום בנו. ולא נוכל לחוות את החיים ואת המציאות במלאות.

לכן חשוב כל כך השלב הראשון של הטנטרה. שלב ניקוי הצ’אקרות והערוצים האנרגטיים, הכנתם והאיזון שלהם. ואז גם התרגולים הקשורים למיניות יביאו לתוצאות מדהימות. האמת היא שברגע שהערוצים שלנו נקיים, אין צורך בהרבה תרגולים אחרים. כי אז כל ביס שנקח מאוכל יעביר בנו רטט של עונג, כל עלה שיזוז ברוח יפתח לנו את הלב, כל אדם שיכעס עלינו ימלא אותנו ברגשות אהבה וכל נשיקה שננשק את אהוב או אהובת לבנו יביא אותנו לאיחוד אקסטטי מענג ולשלווה.