נעמה הנגבי

 קצת אודותי..naama_hanegbi

את המסע שלי התחלתי בשנות ילדותי. בסביבות גיל 4 התחלתי לתרגל יוגה עם אמא שלי, ולאחר מכן, בשנות ההתבגרות המשכתי לבדי ולמדתי בעיקר מספרים.תמיד נמשכתי למסתורי היקום.

קראתי ספרים רבים בעלי תוכן רוחני  ויחד עם הטבע החשבתי אותם למורים שלי. אבל ידעתי שספרים לא מספיקים ובליבי קיוויתי למצוא קהילה רוחנית ומורה איתם אוכל ללמוד, לתרגל ולגלות עולם חדש.

בשנת 2002 נסעתי להודו ושם, ברישיקש התחלתי את דרכי עם מורה. מצאתי את בית ספר היוגה הראשון שלי, “אגמה יוגה” ומאותו רגע הקדשתי את חיי ללימוד, תרגול ושרות למוריי.

חייתי 5 שנים בתאילנד, שם העמקתי בעולם הטנטרה יוגה ההודית והשאיוויסטית עם אגמה יוגה וגם בעולם האדוואיטה (אי שניות) עם המורה שלי סהג’ננדה .

בכל משך שהותי בתאילנד הייתי גם חלק מקבוצת נשים הנקראת “שאקטי גרופ”, ושם למדתי רבות על נשיות על פי המסורת הטנטרית מהמנחה הנפלאה של קבוצה זו – דר’ מיכאלה פנטיוק.

במשך השנים, ובעיקר אחרי שעזבתי את תאילנד, העמקתי בלימוד ותרגול בודהיזם ממסורת הטרוואדה והבודהיזם הטיבטי וגם מצאתי שמחה רבה וברכה בעבודה ובמדיטציות מבית אושו.
בהמשך העמקתי גם בלימוד ותרגול עם המאסטר שלי לדזוגצ’ן – “נמקאי נורבו רינפוצ’ה”.  וגם עם הגורו הנוכחי שלי שהוא מאסטר לטנטרה מסורתית יד ימין- גורוג'י ראג'קומאר.
למדתי גם ממסורות היהדות והנצרות, ואני רואה אחדות בין כל המסורות ולכן אני לומדת ומתרגלת רבות מהן לעומק.
אני נהנת לראות איך “כל הדרכים מובילות לרומא”, איך כל המסורות מובילות בצורה יפיפיה לאותה אמת. לאחדות.

בשנת 2005 התחלתי ללמד בתאילנד טנטרה יוגה, לימדתי שיעורי יוגה רבים בבית ספר בו למדתי ובהדרגתיות התחלתי ללמד גם סדנאות ושיעורים במקומות שונים בעולם.תאילנד, קנדה, ארופה, ארה"ב, צרפת, הודו וישראל.
היום אני מתרגלת ומורה מובילה של טנטרה יוגה הודית מסורתית בישראל.
אני מנחה טקסים טנטרים מעולם הטנטרה המסורתית יד ימין וסדנאות נשים, זוגיות, יוגה ומדיטציה. ומשלבת מסורת וטכניקות מודרניות.בנוסף לאהבה שלי לטנטרה המסורתית והטקסים.

אני מפתחת ומחדשת את הסדנאות והשיעורים שלי כל הזמן, מוצאת דרכים חדשות לחוות את ההוויה שלנו ולחלוק אותה עם אחרים. דרכים לחגוג, להעמיק, להיות ולאהוב. לעתים אני משתפת פעולה עם מורים אחרים ממסורות ואמנויות שונות בכדי להביא ידע וחוויה נוספת ללימוד. הדרך בה אני חולקת את העולם המופלא של הטנטרה יוגה, הטקסים והמדיטציה עם אחרים היא דרך של איחוד בין חכמה ואהבה.

קצת עלי – באנגלית